Categories
Bayern ztrácí iniciativu v boji o titul
21 May

Zrodili se šampioni Serie A i La Ligy. Mistr Premier League byl také vyhlášen poté, co Arsenal prohrál s Nottinghamem Forest. Manchester City nakonec obhájil titul mistra Premier League tři kola před plánovaným termínem a dosáhl tří po sobě jdoucích prvenství. Bundesliga je také velmi divoká. Bayern prohrál doma s Lipskem 1:3 a promarnil možnost rozšířit skóre. Dortmund bude schopen předjet Bayern a obsadit první příčku, pokud vyhraje příští zápas.
Bayern ve 33. kole Bundesligy ztratil iniciativu vyhrát doma mistrovský titul 1:3. V první polovině hry dal Gnabry v Oficiální FC Bayern Mnichov Fotbalové Dresy týmu vedení 1:0, ale Bayern v tomto zápase nepředvedl odpovídající úroveň. Ve druhé půli zápasu Bayern inkasoval 3 góly v řadě za 22 minut, což také mnoho fanoušků na scéně velmi zklamalo týmem. Allianz Arenu opustili ještě před koncem zápasu, ale stále tam bylo mnoho fanoušků, kteří do poslední chvíle oblékali slevový Fotbalový Dres FC Bayern Mnichov a čekali, že se stane zázrak, ale výsledek je předem daný. Bayern nakonec poprvé v historii týmu Bayern doma prohrál s Lipskem a prohrál tuto zásadní mistrovskou bitvu. Lipsko zablokovalo kvalifikaci o Ligu mistrů jedno kolo před plánovaným termínem a zúčastní se Ligy mistrů 5 po sobě jdoucích sezón.
Bayern ztratil iniciativu bojovat o titul. V této sezóně vypadl v Lize mistrů a v Německém poháru. Pokud ztratí titul v Bundeslize, Bayern v této sezóně zcela vyhlásí neúspěch. Naopak Dortmund po 11 letech získá bundesligový titul.