Categories
Cristiano Ronaldo se stává prvním hráčem v historii fotbalu, který absolvoval 200 zápasů za národní tým
21 Jun

Včerejší den byl pro Ronalda milníkem, protože to byl jeho 200. zápas v Fotbalový Dres Portugalsko a jediný gól v utkání vstřelil v 88. minutě, čímž portugalský tým dovedl k vítězství 1:0 nad Islandem a udržel 4- série vítězných zápasů v evropských přípravných zápasech. 38letý Ronaldo využil 20 let k tomu, aby se stal prvním hráčem fotbalové historie, který dosáhl na 200 zápasů národního týmu.
Světový žebříček Portugalska a Islandu jsou na 9. a 64. místě a rozdíl v síle mezi oběma stranami je zcela zřejmý. Jenže ve hře Ronaldo v Fotbalový Dres č. 7 většinu času nehrál příliš dobře. V prvním poločase zahrozil hlavičkou ve vymezeném území, ale nejprve byl odsouzen k ofsajdu a poté střelu ve vymezeném prostoru rozhodčí prostřelil. Přestaňte kvůli házenkářské situaci. I druhý poločas se rozjížděl pomalu, až do 88. minuty hry asistoval hlavičkou Inacio, gól dal Ronaldo. Až když rozhodčí ověřil VAR, že gól platí, ukázal Ronaldo svou ikonickou oslavu. Na jeho výrazu je vidět touha skórovat.
V uplynulé sezóně toho Ronaldo zažil až příliš. Přestoupil z Manchesteru United do Saúdské ligy, ale nepodařilo se mu vyhrát mistrovský titul. Tváří v tvář pochybnostem z vnějšího světa dal odpověď gólově. Je to 123. gól jeho reprezentační kariéry a 838. gól kariéry. Obě statistiky jsou stále první ve fotbalové historii. Přestože se Ronaldo dostal do závěrečné fáze své kariéry, stále si zachovává silné srdce, které nikdy nepřizná porážku. Doufám, že budeme mít více času a příležitostí být svědky toho, jak pokračuje ve vytváření rekordů.