Categories
Newcastle United porazil Paris Saint-Germain 4:1 a skončilo 20 let čekání
05 Oct

Druhé kolo skupinové fáze Ligy mistrů UEFA v sezóně 2023-24 zahájilo soustředěnou bitvu. Newcastle United, který si v prvním kole vedl špatně, se doma utkal s hegemonem francouzské Ligue 1 Paris Saint-Germain. Neuvěřitelné je, že Newcastle United nakonec vyhrál 4:1. Velká výhra. Po 20 letech domovský stadion Newcastlu United opět předznamenal vítězství ve skupinové fázi Ligy mistrů!
V úvodu utkání se do vedení útočení dostala venku hrající Paris Saint-Germain. Přihrávku poslal Mbappe, který oblékal Fotbalový Dres Paris Saint-Germain s číslem 7. Dembele minul branku a promarnil výbornou příležitost ke skórování. V 17. minutě hry udělal Paris Saint-Germain chybu v obraně a Isaacovu střelu vyrazil. Almiron se chopil příležitosti vstřelit doplňující střelu a úspěšně otevřel dveře k vítězství pro Newcastle United. A tento gól byl prvním gólem Newcastlu United v Lize mistrů po 20 letech. Domácí fanoušci bouřlivě slavili! V následujících zápasech ofenzivní dynamika Newcastlu zesílila a zahájila několik útoků jeden za druhým. V 50. minutě hry dosáhl Newcastle skóre 3:0. Paris Saint-Germain se sice nakonec brankou Hernandeze z 56. minuty dočkal, ale Newcastle zcela ovládl situaci na hřišti. V přestávce vstřelil Scheer perfektní gól. To skončilo dokonalým vítězstvím.
Od minulé sezóny se celková síla Newcastlu United výrazně zlepšila a ikonický Newcastle United Fotbalové Dresy také úspěšně přilákal nespočet fanoušků, aby si ho koupili. V letošní sezóně Newcastle United nadále vykazuje velmi dobrý stav. Nejprve smetlo Sheffield United 8:0 v lize, poté vyřadilo Manchester City v Ligovém poháru a nyní porazilo vládce Ligue 1 4:1 v Lize mistrů. Za zmínku stojí, že Newcastle vyhrál v Lize mistrů naposledy před 20 lety, kdy Newcastle porazil Bayer Leverkusen 3:1. Legendární anglický forvard Alan Shearer úspěšně vstřelil hattrick. V této hře seděl Alan ·Shearer v hledišti a sledoval toto dokonalé vítězství!