Categories
Od spodního týmu po mistrovský tým je potřeba pouze jeden Messi
20 Aug

Ve finále Poháru UEFA porazilo Miami International Nashville 11:10 v penaltovém rozstřelu a získalo první mistrovský titul v historii týmu. Messi vyhrál svůj první šampionát poté, co se připojil k Miami International s 10 góly v 7 zápasech. Zároveň je to také 44. mistrovství Messiho fotbalové kariéry, překonal svého bývalého spoluhráče Alvese a stal se fotbalistou s největším počtem mistrovských trofejí.
Messi hrál v této kampani dobře a vstřelil další nádherný gól. Ve 22. minutě hry, tváří v tvář soupeřově pětičlenné obraně, se zdálo, že Messi není v zemi nikoho. Po snadném předjetí hráče překopl branku a míč pronikl do sítě přesně jako střela. Bezpočet fanoušků chvíli mávalo Fotbalový Dres s číslem 10 a fandilo Messimu. V 57. minutě Nashville rohovým kopem vyrovnal skóre. Fanoušci sledující zápas mohli říct, že s obranou Miami bylo stále mnoho problémů. Campana na poslední chvíli prostřelil brankáře a minul prázdnou branku, čímž ztratil šanci lore. Poté, co vstoupil do penaltového rozstřelu, Messi stabilně zasáhl a dodal svým spoluhráčům hodně sebevědomí. Skvělým výkonem brankáře zachraňoval po sobě jdoucí pokutové kopy a Inter Miami nakonec úspěšně vyhrál první mistrovský titul v historii.
NHLCS je první akcí, ve které Messi opustil pět hlavních evropských lig a oblékl Komplet Inter Miami CF. Znovu předvedl jemné způsoby nejlepšího hráče světa ve hře a dovedl tým, který byl před zápasem na konci MLS, až na mistrovské pódium. Kvůli Messimu bude mít mnoho fanoušků šťastný víkend.