Categories
Rozdíl 1 bodu, mistrovský závod pokračuje
14 May

Pět hlavních lig vstoupilo do závěrečné fáze. Bundesliga také tento víkend odehrála mnoho zápasů. Mezi nimi Bayern a Dortmund uspořádaly závěrečný sprint na šampionát.
Bayern čelil doma Schalke 04. V prvním poločase se rozhodujícím způsobem 1:0 trefil Thomas Müller, který se vrátil do základní sestavy v slevový Fotbalový Dres FC Bayern Mnichov, a pro tým dobře nastartoval. Kimmich vstřelil pokutový kop Rozšiřte skóre. Ve druhém poločase se dvakrát trefil Gnabry a 18letý Matisse Terr přišel z lavičky a vstřelil branku. Matisse Terr je také hráčem s nejvíce góly z lavičky v této sezóně. Mazraoui skóroval v přestávce, aby skóre znovu rozšířil. Bayern nakonec porazil Schalke 04 6:0 a zahájil sérii tří výher.
Následně se Dortmund střetl doma s Borussií. Vynikající byli i hráči Dortmundu ve žlutém Fotbalový Dres. Aller skóroval dvakrát, Mullen zaznamenal 1 gól a 2 asistence, Bellingham vstřelil po sobě jdoucí góly a Reina pečetil skóre. V první polovině tohoto zápasu vedl Dortmund 4:0. Bohužel inkasovali dva góly v 75. a 85. minutě. Dortmund nakonec své soupeře porazil 5:2.
V této sezóně zbývají v Bundeslize 2 kola a Bayern nadále vede průběžné pořadí s náskokem 1 bodu. Za zmínku stojí, že Dortmund po vstupu do roku 2023 nasbíral 42 bodů v 17 zápasech a věřím, že vydrží do poslední chvíle.